Elektrociepłownia w Poznaniu zmienia paliwo na gaz. Do 2030 r. chce całkowicie wyeliminować węgiel
Veolia Energia Poznań otrzymała pozytywną decyzję środowiskową dla budowy bloków gazowych. Planowana inwestycja jest istotnym krokiem tej firmy w kierunku całkowitego odejścia od wykorzystania węgla w procesie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w Poznaniu. Inwestycja zbiega się w czasie z uruchomieniem nowego programu Spółki o nazwie „Wielkopolska Energia”, którego celem jest promocja rozwiązań służących ekologicznej transformacji energetycznej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6826923222606250215)

