Lublin wprowadza opłaty za odpady według zużycia wody
Od 1 sierpnia 2025 roku w Lublinie nastąpi istotna zmiana w systemie naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie wielorodzinnej. Dotychczasowa metoda „od osoby” zostaje zastąpiona nowym rozwiązaniem – opłatą naliczaną w oparciu o średniomiesięczne zużycie wody. To decyzja, która ma na celu uszczelnienie systemu, zwiększenie sprawiedliwości społecznej i dostosowanie mechanizmu do realiów demograficznych miasta.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8182398072606240916)

