Polski system elektroodpadów w punkcie zwrotnym. Luka rośnie, a Bruksela szykuje kary
W najnowszym raporcie „20 lat systemu ZSEE w Polsce: diagnoza, wyzwania i rekomendacje” organizacja odzysku ElektroEko i międzynarodowy WEEE Forum alarmują: mimo pozornej skuteczności w zbiórce, polski system gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) stoi w obliczu strukturalnego kryzysu. Rosnąca luka w danych, niejasne zasady egzekwowania prawa i konflikty interesów oddalają nas od celów unijnych, grożąc wysokimi karami finansowymi.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6846433082606241622)

