Za pięć lat koniec ze spalaniem węgla w kaliskiej elektrociepłowni
Do 2030 roku Elektrociepłownia Kalisz odejdzie od spalania węgla. Rozpoczął się już etap wymiany kotłów węglowych na gazowe za ok. 50 mln zł – poinformował podczas konferencji prasowej w Kaliszu prezes zarządu Energi SA Sławomir Staszak.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8474118152606231726)

