Kolumbia najniebezpieczniejszym krajem dla obrońców przyrody
Kolumbia, gospodarz tegorocznej konferencji ONZ ws. bioróżnorodności COP16, była w 2023 r. najniebezpieczniejszym krajem dla obrońców przyrody i praw do ziemi; aż 79 takich działaczy zostało tam zamordowanych – ogłosiła w poniedziałek organizacja pozarządowa Global Witness.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1741893562606241913)
