Ruszyły prace nad odbudową tamy w Stroniu Śląskim
Po miesiącach przygotowań ruszyły prace przy odbudowie zniszczonej tamy. Jak poinformował minister Marcin Kierwiński, który koordynuje proces odbudowy i usuwania skutków powodzi, teren został oficjalnie przejęty przez Wody Polskie. Rozpoczęto pierwsze prace przygotowawcze.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10395750302606231416)
