Ornotowice i Orzesze nie wejdą do Metropolii
Dwie kolejne gminy starają się o przyjęcie do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii bezskutecznie. Nie ma na to zgody m.in. Prezydenta Katowic, zatem Metropolia nie zamierza na razie przyjmować nowych członków, a zrzesza już 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego, zamieszkanych przez ok. 2,25 mln osób.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2248109252606241706)
