Minister K. Pełczyńska-Nałęcz z ministrami V4+7 podpisała Wspólną Deklarację w sprawie polityki spójności
Polityka spójności Unii Europejskiej to "motor integracji europejskiej" i główna polityka inwestycyjna Unii, która wzmacnia konkurencyjność jednolitego rynku i tworzy równe szanse dla zrównoważonego rozwoju wszystkich państw członkowskich. Takie stanowisko wyrazili ministrowie Polski, Czech, Słowacji i Węgier we Wspólnej Deklaracji, którą podpisali dzisiaj w Pradze z ministrami Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji i państw bałtyckich.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14714476612606232025)
