500-letni wodociąg w Bydgoszczy
W środę, 29 listopada br., wieczorem w Hali Pomp Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy świętowano 500-lecie uruchomienia pierwszych wodociągów w tym mieście. Dodajmy, że po raz pierwszy, dostęp do wody z wodociągów, bydgoszczanie zyskali dzięki osobistej decyzji króla Zygmunta I Starego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20833261402606242132)

