Las Prawiek na cześć Olgi Tokarczuk. Kraków posadzi 25 tys. drzew
W związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o utworzeniu Lasu Prawiek. To szczególna forma uczczenia miasto dorobku pisarki, która stwierdziła kiedyś, że „literatura może zmieniać świat”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2114949312606251306)
