Kraków otworzył ogrody kościelne i klasztorne. Pierwszy – przy bazylice św. Floriana
Śniadanie na trawie, badminton i owoce prosto z drzew – tak mieszkańcy i turyści zainaugurowali w sobotę akcję „Otwarte Ogrody” w Krakowie. Miasto wspólnie z Archidiecezją chce stopniowo udostępniać niedostępne dotąd tereny zieleni przy kościołach i klasztorach w centrum miasta.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13573363092606231353)

