Zaczęły się migracje żurawi z Poleskiego Parku Narodowego
Zaczęły się pierwsze odloty żurawi z Poleskiego Parku Narodowego (Lubelskie). Szczyt spodziewany jest na przełomie września i października, gdy na niebie będziemy mogli obserwować charakterystyczne klucze odlatujących żurawi. Lubelskie ptaki spędzają zimę m.in. we Włoszech czy Hiszpanii.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1667977102606241612)
