Sylwia Łaba: W Polsce wytwarzamy 4,5 miliona ton odpadów rocznie
Marnotrawstwo żywności to poważny problem, który nabiera coraz większego znaczenia w Polsce. Rocznie marnujemy aż 4,5 miliona ton żywności, z czego ponad połowę generują sami konsumenci. W obliczu międzynarodowych zobowiązań i celów, takich jak ograniczenie odpadów żywnościowych o 50% do 2030 roku, Polska podejmuje działania na rzecz zmniejszenia tego zjawiska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10531713032606241604)
