Miasta uruchamiają miejskie zdroje
Wysoka temperatura na początku maja spowodowała wzrost zainteresowania miejskimi zdrojami. To ogólnodostępne źródła wody do picia. Popularnie zwane są poidełkami, a ich funkcja polega na możliwości zaczerpnięcia wody i orzeźwienia się podczas ciepłych dni. Z poidełek mogą korzystać także czworonogi. Miejskie zdroje uruchomiło już większość polskich miast.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12883309552606240022)

