Trzynaście razy więcej elektryków do 2030 roku. Co z ich ładowaniem?
Potrzeba rozwoju elektromobilności w Polsce staje się coraz bardziej paląca. Według nowych projektów ustaw Ministerstwa Klimatu i Środowiska do 2030 roku liczba samochodów elektrycznych ma wzrosnąć ponad 13-krotnie. Osiągniecie tego celu będzie nie tylko wymagało znacznych nakładów finansowych na dopłaty do zakupu elektryków, ale przede wszystkim rozbudowy infrastruktury ładowania i sieci dystrybucyjnych. Finalizacja tego procesu może zająć sporo czasu. Już teraz domowe stacje ładowania mogą jednak pomagać w stabilizowaniu sieci.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6545007262606241931)
