Wypalanie traw jest przyrodniczo destrukcyjne i oparte na mitach
Każdej wiosny scenariusz wygląda podobnie: pierwsze ciepłe dni i… pierwsze pożary traw. Tylko w jeden weekend w woj. podkarpackim odnotowano ponad 200 takich zdarzeń. Problem? To nie „tradycja”, tylko ekologiczna strata w czystej postaci. Jak podkreśla biolog Piotr Tryjanowski, wypalanie traw w Polsce należy jednoznacznie odrzucić. Powód jest prosty - to działanie oparte na mitach i szkodliwe dla przyrody.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20147581142606231149)
