Gliwice. Rusza przetarg na Park Południowy
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach ogłosił przetarg na budowę Alei Noworybnickiej, znanej jako Park Południowy. Nowa trasa pieszo-rowerowa, prowadzona równolegle do ul. Rybnickiej, połączy ul. Kochanowskiego z ul. Toruńską. Inwestycja będzie realizowana w pięciu etapach, z czego dwa pierwsze planowane są do zakończenia w 2026 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12576173592606241343)
