Powiększa się stado żubrów w Lasach Janowskich
Do 14 żubrów powiększyło się stado żubrów żyjących na wolności od 2021 r. w Lasach Janowskich na Lubelszczyźnie. W tym gronie są trzy cielaki z zeszłego roku. W najbliższych miesiącach leśnicy spodziewają się kolejnych dwóch, trzech wycieleń.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15794215542606241526)

![Wilk z Austrii osiedlił się w Polsce [FILM]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2022/02/wolf-2952937_1920-300x169.jpg)