Negocjacje zakończone. Kraków właścicielem parku Jalu Kurka
Dobiegły końca wieloletnie negocjacje władz miejskich Krakowa z prowincją polską zakonnego zgromadzenia - Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie), w sprawie pozyskania przez miasto parku Jalu Kurka. Na mocy podpisanej właśnie umowy notarialnej, działki położone w centrum Krakowa, o łącznej powierzchni ok. 1,7 hektara, stały się własnością gminy. Pojawiła się więc szansa na przywrócenie dostępności parku dla mieszkańców.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15539529842606241357)
