Müller: rząd chce dopłacać do importowanego węgla i dystrybucji go przez samorządy
Rząd planuje współfinansować dystrybucję importowanego węgla przez samorządy oraz dopłacać do jego ceny, aby ta dla końcowego odbiorcy była na poziomie około 2 tys. zł za tonę - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6787411132606270609)

