NIK: Marnotrawstwo i niegospodarność w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła sposób zarządzania Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego (NIST) w latach 2019-2024. Wśród stwierdzonych nieprawidłowości są m.in. niecelowe wydatki, wykorzystanie zasobów Instytutu do celów prywatnych oraz niegospodarna organizacja działań, co skutkowało marnotrawstwem publicznych funduszy.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3564714882606261531)
