Nowe rozliczenia dla prosumentów
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło nowe rozliczania prosumentów energii w Polsce, dążąc do poprawy opłacalności instalacji odnawialnych źródeł energii. Nowe rozwiązania mają zachęcić do większej samowystarczalności energetycznej, przy jednoczesnym wsparciu dla zielonych technologii. Jakie konkretne zmiany czekają na prosumentów i co oznaczają dla przyszłości energetycznej kraju?
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9952338532606241801)
