MKiŚ: Polska złożyła do TSUE skargę na Niemcy ws. odpadów
Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy wz. z niedopełnieniem obowiązków wynikających z prawa UE - podało w środę Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dodano, że sprawa dotyczy uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów, które z Niemiec trafiły nielegalnie do Polski.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14724599092606252033)
