Korytarz wodorowy w Polsce
Powstanie Nordycko-Bałtycki Korytarz Wodorowy o długości 2500 km. Rurociąg poprowadzony zostanie z Finlandii przez kraje bałtyckie i Polskę do Niemiec. Planuje się, że do 2040 roku może być transportowane tą drogą ok. 2,7 mln ton odnawialnego wodoru rocznie – poinformował w poniedziałek fiński operator Gasgrid. Spółki przesyłowe z sześciu krajów UE, podpisały umowę o współpracy w ramach projektu transgranicznego o nazwie Nordic-Baltic Hydrogen Corridor.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11162149542606231502)
