Motyka: nie będzie podwyżek cen prądu o 50 proc. od 1 stycznia 2026 r.
O tym, że nie będzie 50-procentowych podwyżek od początku nowego roku poinformował minister energii Miłosz Motyka. Jednocześnie wyraził nadzieję, że ceny energii, jakie zatwierdzi prezes URE będą niższe niż obecnie. Ocenił też, że z systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 powinien być wyjęty przemysł obronny.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16514446382606242103)

