Grabienie liści w mieście – estetyka, kwestie ekonomii, ekologii czy obowiązek?
W wielu lokalizacjach w Polsce zapadają decyzje o niegrabieniu liści spadających jesienią z drzew i krzewów. Nie będą usuwane na zimę. Zostaną do wiosny. Ma to służyć zwiększaniu bioróżnorodności. Ze względów bezpieczeństwa – przy drogach i na osiedlach służby miejskie lub administratorzy tych terenów zobowiązani są do bieżącego grabienia liści, co ma swoje umocowanie prawne.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15572324122606242330)
