Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew. Zmiany w prawie
Z początkiem roku wprowadzono zmianę przepisów dotyczących procedur składania wniosków o wycinkę. Od 27 stycznia 2023 roku wnioski o wycinkę lub zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew, gminy zobowiązane są przyjąć także online. Chodzi o ich ujednolicenie. Nie będzie to jednak dotyczyć wniosków w formie papierowej dostępnych w gminach. Wnioski w obu formach (online i papierowe) mają zatem funkcjonować równolegle. W Sejmie prowadzone są również prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Chodzi o wprowadzenie zmian w przepisach regulujących wycinkę drzew i krzewów. Co może się zmienić? – o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy radcę prawnego Krzysztofa Gruszeckiego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6707555882606242028)
