Górnicy wciąż czekają na realizację ustawy osłonowej
Ustawa osłonowa dla górników i energetyków węgla brunatnego wciąż nie jest realizowana – alarmowała podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej podkomisji ds. sprawiedliwej transformacji przewodnicząca ZZ „Kadra” przy KWB Konin, Alicja Messerszmidt. Pomimo przyjęcia ustawy w poprzedniej kadencji Sejmu i jej notyfikacji przez Komisję Europejską w lutym, postęp prac jest opóźniony. Górnicy z ZE PAK wciąż czekają na podpisanie kluczowej umowy między koncernem a ministerstwem, która umożliwi im skorzystanie z osłon socjalnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14184844892606240009)
