Nowe pojezierze w Wielkopolsce do 2025 roku. List intencyjny podpisany
Prezes Wód Polskich oraz przedstawiciele samorządu województwa, dziesięciu samorządów gminnych i powiatowych, a także Lasów Państwowych i ZE PAK S.A., podpisali w Wilczynie list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie realizacji zadania pod nazwą „Zwiększenie retencji i ochrony przeciwpowodziowej środkowej Warty poprzez wykorzystanie potencjału zbiorników powyrobiskowych w zlewni Biskupiej Strugi oraz przystosowanie Kanału Ślesińskiego do przerzutu wód”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11116427222606241356)
