Znów drożej za śmieci. Związek międzygminny zapowiada radykalne podwyżki
Zrzeszający 17 gmin Związek Międzygminne Centrum Zagospodarowania Odpadów „Selekt” zapowiada podwyżkę opłaty śmieciowej o ponad 100 proc. Mieszkańcy zapłacą 27 zł od osoby zamiast dotychczasowych 13 zł. A że segregacja odpadów jest w gminach zrzeszonych w "Selekcie" od 1 stycznia obowiązkiem, kara za jego niedotrzymanie wyniesie czterokrotność stawki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20354230942606241514)
