Kielce. "Odrzutowóz" i fioletowe worki na nową frakcję odpadów
Kielce stawiają kolejny krok w kierunku zrównoważonej gospodarki odpadami. Już w październiku mieszkańcy zyskają zupełnie nową, opcję segregacji zużytych ubrań i tekstyliów. Miasto wprowadza system, który ma ułatwić dostosowanie do unijnych regulacji. Specjalne fioletowe worki i kursujący po osiedlach "Odrzutowóz" to główne punkty programu, mającego nadać drugie życie niepotrzebnej odzieży.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13435177352606231644)

