Strzelce Opolskie potrzebują nowych ujęć wody. Inwestycja w Jędryniach
Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie od dłuższego czasu zmagają się z problemem spadającego poziomu wód podziemnych. Spółka Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja (SWiK) od wielu miesięcy informowała, że lustro wody w zbiorniku, z którego korzysta główne ujęcie w Kosicach, systematycznie się obniża.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2333150922606231057)
