W Osieku Jasielskim powstanie magazyn energii
Krajowy system elektroenergetyczny już wkrótce zyska nowy magazyn energii. Pierwszy swój tego typu projekt o mocy 50 MW rozwija w Osieku Jasielskim w województwie podkarpackim OX2, budowa jest już w zaawansowanym stadium. Jego integracja z sieciami dystrybucyjnymi przysłuży się zwiększeniu ich niezawodności, elastyczności i wydajności.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15748158972606231929)
