Niższe rachunki dzięki obniżeniu temperatury wody w sieci ciepłowniczej
Zastosowanie niskotemperaturowych sieci w ciepłownictwie to oszczędność 45 mld zł do 2050 r. To znaczy, że możemy płacić mniej, ale potrzebna jest wieloetapowa transformacja i rządowe wsparcie inwestycji na dostosowanie starych sieci do odbioru ciepła pochodzącego ze źródeł OZE i energii odpadowej. Rozwiązania wymuszą, by nowobudowane oraz termomodernizowane budynki były dostosowane do zasilania niskotemperaturowego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1791929732606242328)

