Oczyszczalnia ścieków nie daje rady. Zagrożone uzdrowisko Cieplice
Od lat zdarza się tak, że ścieki z oczyszczalni w Marczycach, obsługującej gminę Podgórzyn (woj. dolnośląskie), przelewają się przez instalację i zalewają okoliczne tereny, w tym m.in. stawy w Parku Norweskim w Uzdrowisku Cieplice. Przyczyną tego zjawiska jest zbyt mała przepustowość oczyszczalni jak na obecne potrzeby. I choć powstała koncepcja zaradcza, do tej pory nic się nie zmieniło.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5731352222606232100)




