Nałęczów chce opłat za wody głębinowe
Zdaniem burmistrza Wiesława Pardyki produkcja wody mineralnej może przyczynić się do degradacji otoczenia, obniżania poziomu wód gruntowych i zanikania lustra wody w studniach. Gminy uzdrowiskowe chcą walczyć o uznanie wody głębinowej wykorzystywanej komercyjnie za kopalinę.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4014736292606240901)
