Kończy się era wielkopolskiego węgla brunatnego [WYWIAD]
Wraz z wygaszeniem kopalni węgla brunatnego w Tomisławicach, skończy się era górnictwa we wschodniej Wielkopolsce. Decyzja o zamknięciu odkrywki już zapadła, a ma się to wydarzyć najpewniej w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Jakie było jej znaczenie? Kamil Paczek zapytał o to geologa prof. Marka Widerę z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8746909932606250301)
![Kończy się era wielkopolskiego węgla brunatnego [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/08/mw-1-300x200.jpg)
