Wyciek 60 tys. litrów gnojowicy w Perlejewie
W Perlejewie (woj. podlaskie, pow. siemiatycki), doszło do poważnego wycieku gnojowicy z miejscowego gospodarstwa rolnego. Przyczyną zdarzenia była awaria pompy nieczystości. Wyciekło 60 tys. litrów płynów. Ponieważ zachodziła obawa o skażenie wody pitnej i środowiska, interweniowali strażacy i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7129429862606250131)
