W Rzeszowie chlor w kranie, trwa dezynfekcja wodociągów
W najbliższą niedzielę, 29 czerwca, mieszkańcy Rzeszowa oraz okolicznych miejscowości mogą zauważyć zmianę smaku wody z kranu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) planuje przeprowadzenie rutynowej dezynfekcji i płukania miejskiej sieci wodociągowej. W tym celu do systemu zostanie wprowadzony środek dezynfekujący – podchloryn sodu. Jego obecność może wywołać charakterystyczny zapach i posmak chloru.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20202593612606231826)

