Lubuskie. Bielik zwiastunem wiosny; w regionie do lęgów przygotowuje się już ponad 100 par
Ponad 100 par bielików przygotowuje się do lęgów na terenie województwa lubuskiego - poinformował PAP Michał Bielewicz z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim. Bielik to największy z gniazdujących w naszym kraju ptaków drapieżnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=168669722606250437)
