Energetyka w Polsce powinna być rozproszona
Polska energetyka jest oparta na źródłach wytwórczych, czyli na węglu kamiennym i brunatnym. To 70 proc. miksu energetycznego, co oznacza bardzo emisyjne źródła kopalne. Transformacja energetyczna w Polsce stanowi nie tylko odejście od węgla, ale całkowitą zmianę schematu funkcjonowania energetyki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1133241602606250122)
