Porozumienie spółek energetycznych i związków zawodowych ws. zatrudnienia
Największe spółki energetyczne w Polsce i związki zawodowe podpisały porozumienie o warunkach zatrudnienia pracowników w związku z wydzieleniem z grup energetycznych aktywów zasilanych węglem brunatnym. Ma ono obowiązywać do czasu zawarcia umowy społecznej - poinformowała PGE GiEK. Udział PGE GiEK w rynku wydobywczym węgla brunatnego w Polsce wynosi ponad 90 proc., spółka jest też największym w Polsce wytwórcą energii elektrycznej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3452797382606240916)


