Mieszkańcy Poznania chcą przywrócenia zabytkowych pomp
Poznańska spółka wodociągowa Aquanet, od ubiegłego roku usunęła 60 zabytkowych pomp z terenu miasta. Demontaż urządzeń jest spowodowany opłatą w wysokości 12 tys zł rocznie za jedną pompę, którą nałożyło nowe Prawo wodne. Mieszkańcy Grunwaldu napisali petycję, w której domagają się przywrócenia pomp.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6594369272606232002)
