Poznański plac zabaw zbudowany na wysypisku śmieci
Plac zabaw przy ul. Meteorytowej w Suchym Lesie, który powstał na wysypisku śmieci, to pierwsze takie miejsce w Polsce. Urządzenia zbudowane są z części z recyklingu przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu. Ponadto plac zabaw oferuje lekcje ekologiczne. Kreatywne wykorzystanie tej przestrzeni przyciąga pociechy z całej Wielkopolski.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3315188872606242357)

