Powiat kłobucki. Woda z beczkowozów przez dwa lata?
Mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka w powiecie kłobuckim znaleźli się w trudnej sytuacji. Tamtejszy sanepid ogłosił, że w lokalnych wodociągach wykryto znacznie podwyższone stężenie azotanów. Woda z kranu nie nadaje się do picia ani do przygotowywania posiłków – nawet po przegotowaniu. Obowiązuje bezwzględny zakaz jej spożywania.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5829543032606241424)
