Nowy ministerialny pełnomocnik ds. transformacji energetycznej
Tomasz Podgajniak został pełnomocnikiem ministra nauki ds. udziału polskiej nauki w transformacji energetycznej. Do zadań nowo powołanego pełnomocnika należą m.in.: współpraca z podmiotami systemu szkolnictwa wyższego i nauki, przedsiębiorcami, organizacjami przedsiębiorców oraz organizacjami pozarządowymi na rzecz poprawy udziału polskiej nauki w transformacji energetycznej; opracowywanie opinii w sprawach dotyczących transformacji energetycznej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17203876072606241613)
