Odwiert geotermalny w Kaliszu z dofinansowaniem z NFOŚiGW
Niedawno pisaliśmy o planach dotyczących rozwoju gospodarki geotermalnej w Kaliszu, a teraz nastąpił w tej sprawie znaczący postęp. Kaliski samorząd miejski otrzymał pozytywną decyzję o przyznaniu dotacji na wykonanie odwiertu geotermalnego. Miasto ma otrzymać ponad 14 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ten cel.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10524278882606241514)

