Polska nie wysłała do Brukseli zaktualizowanego planu na rzecz energii i klimatu. Rząd ma dwa miesiące na nadrobienie zaległości
Komisja Europejska przeszła w środę do drugiego etapu procedury o naruszenie prawa UE wobec Polski, która nie wysłała do Brukseli zaktualizowanego planu na rzecz energii i klimatu. Rząd ma dwa miesiące na nadrobienie zaległości. W kolejnym kroku KE może skierować skargę do TSUE.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11817745672606241252)


