Samorządowcy o problemach z cyberbezpieczeństwem: brak kadr i "chroniczne" niedofinansowanie
Brak wykwalikowanych kadr i "chroniczne" niedofinansowanie, to główne powody problemów z cyberbezpieczeństwem w samorządach - wskazuje Związek Powiatów Polskich (ZPP) i Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. ZPP proponuje przekazanie 3 mld zł m.in. na wymianę sprzętu i konieczne zabezpieczenia.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12504856652606241456)
