Od 3 lutego nowy program dopłat do samochodów elektrycznych! W II kwartale czas na rowery elektryczne
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska, 3 lutego uruchamiają nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych - poinformował we wtorek wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta. Maksymalne dofinansowanie wyniesie 40 tys. zł; budżet programu to 1,6 mld zł. W II kwartale br. planowany jest natomiast start programu dopłat do rowerów elektrycznych z budżetem 50 mln zł. Planowana wysokość dopłaty ma wynieść ok. 2,5 tys. zł, a dla rowerów cargo – 4,5 tys. zł.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19581854362606231654)



